Kamila Bójko

Kamila Bójko

Junior Associate w praktyce prawa pracy kancelarii Bird & Bird

Doradza klientom od 2019 r. Specjalizuje się w bieżącej obsłudze przedsiębiorców w zakresie prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem polityki kadrowej, doradztwie w zakresie mobilności pracowników oraz przestrzegania przepisów dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych i ubezpieczeń społecznych. Oprócz wsparcia klientów w sprawach związanych z prawem pracy, ma również doświadczenie w doradztwie podatkowym i prawnym w zakresie transakcji fuzji i przejęć, w tym restrukturyzacji oraz międzynarodowej strukturyzacji podatkowej. Przed dołączeniem do Bird & Bird doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej firmie konsultingowej oraz w wiodącej polskiej kancelarii. Odbyła również praktyki w hiszpańskiej kancelarii adwokackiej w Maladze. Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyła również filologię rosyjską oraz lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim.

All Sessions by Kamila Bójko

Nieobecności pracowników – urlopy wypoczynkowe i nie tylko oraz podróże służbowe 07 cze 2022
10:00 - 13:30

Nieobecności pracowników – urlopy wypoczynkowe i nie tylko oraz podróże służbowe

Nieobecności w pracy dzielimy na usprawiedliwione i nieusprawiedliwione. Wydaje się, że temat jest prosty, jednakże w praktyce zagadnienie to mimo wszystko nastręcza pracodawcom czasami pewnych trudności.

W trakcie szkolenia omówimy różne rodzaje nieobecności usprawiedliwionych oraz powiemy, jak reagować, gdy mamy do czynienia z nieobecnością nieusprawiedliwioną. Omówimy również inną nieobecność pracownika w zakładzie pracy a mianowicie podróż służbową. Ustalimy, kiedy wyjazd pracownika nie stanowi podróży służbowej, a także przyjrzymy się zagadnieniom dotyczącym czasu pracy w podróży służbowej oraz zasadom ich rozliczeń.

Kluczowe zagadnienia:

 • Urlop wypoczynkowy – prawa pracownika i obowiązki pracodawcy
 • Urlopy okolicznościowe
 • Urlop bezpłatny
 • Urlop na żądanie
 • Ekwiwalent z urlop – kiedy i komu się należy
 • Inne rodzaje nieobecności usprawiedliwionych
 • Nieobecność nieusprawiedliwiona – kiedy można zwolnić pracownika
 • Podróże służbowe w pigułce – definicja, czas pracy oraz rozliczenie

Czas pracy – o czym pracodawca powinien pamiętać. Pułapki pracy zdalnej. 06 kwi 2022
10:00 - 13:30

Czas pracy – o czym pracodawca powinien pamiętać. Pułapki pracy zdalnej.

Z uwagi na wciąż istniejące zagrożenie związane z koronawirusem, które może przybrać postać zagrożenia chronicznego mającego stały i znaczący wpływ na sposób organizacji pracy, konieczne stało się zweryfikowanie przez pracodawców stosowanych przez nich systemów czasu pracy i rozważenie zastosowania elastycznych rozwiązań, pozwalających nie tylko na pełne wykorzystanie potencjału pracowników, ale także zminimalizowanie ryzyk po stronie pracodawców. Niemałym wyzwaniem pozostaje wciąż organizacja czasu pracy pracowników w przypadku pracy zdalnej zwłaszcza wobec zagrożeń pozostawania cały czas online.

Podczas szkolenia spróbujemy znaleźć równowagę pomiędzy obowiązkami, jakie ciążą na pracodawcy oraz narzędziami, jakie ma on do dyspozycji.

Kluczowe zagadnienia:

 • Norma i wymiar czasu pracy, czyli co jest potrzebne, aby prawidłowo zaplanować i rozliczyć czas pracy
 • System systemowi nie równy, czyli podstawowy system czasu pracy a bardziej elastyczne formy czasu pracy
 • Praca zdalna – rozwiązanie idealne?
 • Nadgodziny
 • Ewidencja czasu pracy – jak prowadzić ją właściwie?
 • Zadania praktyczne