Pracownik pomocy społecznej będący w pracownikiem samorządowym ma konkretnie uregulowany status oraz związane z tym wynagrodzenie. Wynika ono wprost z ustawy o pracownikach samorządowych oraz z rozporządzenia płacowego. Wynagrodzenie składa się tu zatem z wielu składników oraz zależy od zajmowanego stanowiska, co system wynagradzania w tych jednostkach czyni skomplikowanym i niejednorodnym.
Program szkolenia obejmuje 15 rozbudowanych bloków tematycznych związanych z naliczaniem wynagrodzeń w jednostkach pomocy społecznej i prawem pracy, z uwzględnieniem najnowszych stanowisk resortowych. Podczas szkolenia uczestnicy poznają i rozszerzą swoją wiedzę z zakresu zasad naliczania wynagrodzeń. Poznają również zmiany w przepisach prawa pracy związane ze świadczeniami rodzinnymi, pracowniczymi mającym wpływ na wynagrodzenie pracowników samorządowych.
Przygotuj nurtujące Cię pytania – nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie dedykowane jest księgowym, referentom, inspektorom, kadrowym oraz wszystkim osobom zajmującym się ustalaniem warunków wynagrodzenia i rozliczaniem płac w jednostkach pomocy społecznej. Kompleksowo porusza tematykę od zasad ustalania składników w umowach o pracę po rozliczanie ich na liście płac.
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma:
Zapraszamy do udziału!
Program szkolenia
* Informujemy, że przyjmujemy oświadczenia potwierdzające zwolnienie z podatku VAT (udział w szkoleniu jest finansowany ze środków publicznych w rozumieniu ustawy o finansach publicznych w całości zgodnie z treścią art.43 ust.1 pkt 29 lit, c ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług)
Menedżer projektu