Rozliczenie CIT za rok 2024 to nie tylko obowiązek, ale i szansa na zoptymalizowanie zobowiązań podatkowych w Twojej firmie. Nasze szkolenie jest dedykowane wszystkim, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu prawidłowego rozliczenia CIT oraz Estońskiego CIT za 2024 rok. Podczas szkolenia uczestnicy poznają aktualne przepisy prawne, kluczowe zmiany w CIT, a także zdobędą wiedzę umożliwiającą samodzielne wypełnianie deklaracji podatkowych CIT (CIT-8, CIT-8E) wraz z załącznikami (CIT-ST, CIT-D, CIT-PD, CIT-8/O, CIT-BR, CIT-IP, CIT-KW). W ramach szkolenia omówione zostaną także zasady rozliczania dochodów i kosztów.
Dlaczego warto wziąć udział? Szkolenie dostarczy Ci kompleksowej i praktycznej wiedzy, dzięki której będziesz w pełni przygotowany na efektywne zarządzanie podatkami w 2025 roku. Unikniesz typowych błędów, poprawisz swoją sprawność w rozliczeniach oraz dowiesz się, jak maksymalnie wykorzystać dostępne ulgi podatkowe.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
Szczegółowy program:
CIT-8
1. Odliczenie strat podatkowych
2. Rozliczenie darowizn
3. Odliczenia od dochodu
4. Hipotetyczny podatek w CIT-8 jako koszt uzyskania przychodu
5. Koszty finansowania dłużnego a CIT-8
6. CIT-ST – kiedy i jak składamy?
7. Wypełnianie CIT-8 za rok 2024 – krok po kroku
8. CIT-D – wykazanie darowizn
9. Obowiązek składania CIT-8 z załącznikami
10.CIT-PD – podatek od przerzuconych dochodów
Estoński CIT za rok 2024
1. Rozliczenie podstaw opodatkowania
2. Rozliczenie płatności podatku
3. Wypełnianie deklaracji CIT-8E
4. CIT-EZ – zasady i składanie deklaracji
5. Rozliczenie CIT-KW jako załącznik do CIT-8
Zmiany w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych
1. Nowa definicja budowli
2. Nowa definicja budynku
3. Opodatkowanie urządzeń technicznych
4. Nowy sposób opodatkowania garaży
Doradca podatkowy
Doradca podatkowy wpisana na listę pod numerem 13829. Swoją ścieżkę zawodową w doradztwie podatkowym zdobywała w środowisku międzynarodowej korporacji na stanowisku kierowniczym, gdzie była odpowiedzialna za całokształt procesów finansowych spółek grupy, udział w procesach due diligence, M&A. Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Wydziale zarządzania AGH w Krakowie. Członek zwyczajny Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przy oddziale krakowskim. Doświadczenie zdobywała w branży budowlanej i energetyce. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, podatku od towarów i usług.
Szkolenie rozpocznie się 14 marca 2025 r. o godz. 9:30 i zakończy się o godz. 13:30. Szkolenie przeznaczone jest do oglądania na żywo w ustalonych terminach. Osoby, które zapiszą się na szkolenie, dzień przed wydarzeniem otrzymają w osobnym mailu link do udziału. W trakcie szkolenia jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem i nie wymagają konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas szkolenia ekspert odpowie na jak największą ich liczbę.
* Informujemy, że przyjmujemy oświadczenia potwierdzające zwolnienie z podatku VAT (udział w szkoleniu jest finansowany ze środków publicznych w rozumieniu ustawy o finansach publicznych w całości zgodnie z treścią art.43 ust.1 pkt 29 lit, c ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług)