Jak zmiany SLIM VAT 3 i wprowadzenie KSeF wpłyną na współpracę księgowych i biur rachunkowych z klientami

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Wydarzenie już się odbyło

Szanowni Państwo!

Skoro „trudne czasy tworzą silnych ludzi” to bez wątpienia osoby zajmujące się podatkami będą niebawem góry przenosić. Tylko czy to wystarczy, by sprawdziła się następna część tego powiedzenia, że „silni ludzie tworzą dobre czasy”? Tak, jeśli będą współpracować. Właśnie w ten sposób muszą myśleć księgowi i podatnicy, którym prawodawca zafundował (i cały czas funduje) zmiany w zakresie podatku VAT w istotny sposób wpływające m.in. na ich wzajemne relacje. To oznacza bowiem konieczność dostosowania się do rzeczywistości i bieżącej modyfikacji zasad współpracy.

W czasie szkolenia skupimy się więc nie tyle na omówieniu zmian merytorycznych w zakresie podatku VAT (chociaż o tych najistotniejszych, ważnych dla omawianych zagadnień również porozmawiamy), ale na tym, które związane z nimi modyfikacje powinni zaimplementować do swoich procesów księgowi, aby efektywnie świadczyć podatnikom swoje usługi, nie zarywając przy tym nocy, nie tracąc weekendów i nie poświęcając dobrych kontaktów z bliskimi. Wskażemy, jak dostosować się do zmian SLIM VAT 3 oraz związanych z wejściem KSeF, uwzględniając najistotniejsze modyfikacje merytoryczne, by nie tylko poradzić sobie z dodatkową pracą, ale także ją usprawnić.

 

Zachęcamy do zadawania w czasie szkolenia swoich pytań na czacie – ekspert chętnie rozwieje Państwa wątpliwości!

 

Szkolenie jest przeznaczone dla:

 • osób pracujących w działach finansowych i księgowych
 • właścicieli i pracowników biur rachunkowych
 • osób zainteresowanych problematyką zmian w podatkach

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma:

 • imienny certyfikat
 • materiały przygotowane przez ekspertkę

Zapraszamy do udziału!

 

PROGRAM

10:00 - 14:00

Jak zmiany SLIM VAT 3 i wprowadzenie KSeF wpłyną na współpracę księgowych i biur rachunkowych z klientami

 

10.00 – rozpoczęcie szkolenia

 

 1. Zmiany SLIM VAT nie muszą pogarszać pracy księgowych – szybki przegląd najważniejszych modyfikacji SLIM, z uwzględnieniem SLIM VAT 3, również pod kątem współpracy na linii podatnik – księgowy i odpowiedzialności ponoszonej przez tego drugiego.

 

 1. Korekty po SLIM VAT, czyli nie taki diabeł straszny – zagadnienie istotne merytorycznie, ale nade wszystko niezwykle ważne dla relacji między księgowym i klientem, dlatego powiemy m.in. o tym, jak powinny być zdefiniowane poszczególne procesy typowe dla korekt, takie jak reklamacje, zwroty towarów, ale również rozliczenia błędnych dokumentów. Wszystko to omówimy zarówno z perspektywy świadczącego, jak i nabywcy. Na jaki aspekt wprowadzonych zmian zwrócić szczególną uwagę, jak działać, by niepotrzebnie nie narażać się na odpowiedzialność cywilnoprawną, ale również karno-skarbową?

 

 1. Co z kursami walut w ramach SLIM VAT 3? – dlaczego zanim zmiany zostały wprowadzone, to napsuły krwi podatnikom? Jakie kursy należało stosować przed nowelizacją, a jakie obecnie? Co zrobić, by uniknąć nadmiaru pracy?

 

 1. Odliczanie podatku naliczonego – odwieczny problem z dokumentami. Na czym będą polegały zmiany KSeF, a jak to teraz wygląda? Czy to prawda, że KSeF może okazać się bardzo pomocny? Co należy zrobić, żeby tak było? Kiedy i w jaki sposób przygotowywać się do KSeF? – przegląd najważniejszych założeń systemu. Co zapisać w umowach obsługi ewidencji podatkowych? Kto i za co tu odpowiada?

 

 1. Zmiany w sankcjach w ramach SLIM VAT 3 – to doskonała okazja do uporządkowania relacji między podatnikiem a księgowym i ustalenia zakresu odpowiedzialności.

 

 1. Import usług, transakcje wewnątrzwspólnotowe, a także transakcje łańcuchowe –zasady rozliczania po „slim” zmianach VAT; najwyższy czas ustalić ścieżki przepływu informacji, pozwalające księgowym na efektywne dokonywanie rozliczeń. Likwidacja szyku rozłącznego to nie koniec problemów. Trzeba jasno ustalić, kiedy i jakie informacje powinien otrzymać księgowy oraz określić zakres odpowiedzialności. A przy okazji warto wskazać, że za dodatkową pracę księgowego klient powinien dodatkowo zapłacić!  

14.00 – zakończenie szkolenia

W trakcie szkolenia przewidziane są dwie 10-minutowe przerwy.

Radosław Kowalski Radosław Kowalski Doradca Podatkowy, Kancelaria Doradcy Podatkowego

PRELEGENCI

Radosław Kowalski

Doradca Podatkowy, Kancelaria Doradcy Podatkowego

ZAREJESTRUJ SIĘ WYBIERZ JEDEN Z PAKIETÓW

Standard

495 cena katalogowa 495 zl netto
 • Dostęp do transmisji online
 • Dostęp do nagrania z transmisji
 • CertyfikatWybierz dla kogo chcesz zamówić

* zamówienie dla więcej niż 1 osoby

*  Informujemy, że przyjmujemy oświadczenia potwierdzające zwolnienie z podatku VAT (udział w szkoleniu jest finansowany ze środków publicznych w rozumieniu ustawy o finansach publicznych w całości zgodnie z treścią art.43 ust.1 pkt 29 lit, c ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług)

OPIEKUN MERYTORYCZNY

Edyta Szewerniak-Milewska

Redaktor naczelny INFORAKADEMII

SPRZEDAŻ I WSPÓŁPRACA

ORGANIZATOR

PATRON MEDIALNY