Doradca podatkowy
Doradca podatkowy, wpisana na listę pod numerem 13753. Współtworzy kancelarię KiB. Absolwentka wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyła studia podyplomowe z finansów i rachunkowości przedsiębiorstw na ww. wydziale, jak również studia podyplomowe z doradztwa podatkowego na wydziale Prawa UwB. Autorka licznych publikacji z prawa podatkowego. Praktyk. Specjalizuje się głównie w podatku podatku dochodowym od osób fizycznych. Posiada bogate doświadczenie w pracy z mikro przedsiębiorcami.
Szkolenie skierowane jest do wszystkich księgowych i biur rachunkowych, które staną przed wyzwaniem rozliczenia roku 2023. Podczas szkolenia omówione zostanie krok po kroku m.in. to, jak przygotować PIT-11, jak na zeznanie roczne wpłynie skala podatkowa obowiązująca w roku 2023 oraz, jak poradzić sobie w zeznaniu PIT-11 z dwukrotnie zmienianą wysokością minimalnego wynagrodzenia. Pokażemy w praktyce, jak w PIT-11 ująć nowe zwolnienia przysługujące podatnikom: na powrót, 4+ i dla seniorów, oraz jaki wpływ na PIT-11 ma złożone oświadczenie PIT-2?
Program szkolenia:
1. Jak przygotować PIT-11 – wpływ stawki podatku, kwoty zmniejszającej podatek na dochód wykazany w zeznaniu podatkowym
2. Przychody zwolnione w zeznaniu rocznym. Zwolnienie na powrót, zwolnienie 4+ oraz dla seniora – jak wykazać w PIT-11, a jak w PIT rocznym?
3. Kwota zmniejszająca podatek - omówienie krok po kroku Jak PIT-2 wpływa na rozliczenie zeznania PIT-11?
4. Oświadczenia, które może złożyć pracownik
5. Czym są nowe druki PIT-2, PIT-2A oraz PIT-3?
6. Jak prawidłowo – krok po kroku – poprawnie wypełnić druk PIT-2?
7. Wspólne rozliczenie z małżonkiem a skala podatkowa. Kto zyska na wspólnym rozliczeniu? Czy mogę się rozliczyć z małżonkiem, gdy związek małżeński zawarto w trakcie roku?
8. Rozliczenie osoby samotnie wychowującej dziecko a zeznanie PIT-11
9. Co zrobić, gdy mamy pracownika obcokrajowca bez nadanego numeru PESEL?
10.Co zrobić, gdy podatnik prowadzi JDG i jednocześnie pracuje na etacie/zleceniu? Co z kwotą wolną od podatku?
11.Jak prawidłowo – krok po kroku – wypełnić poprawnie druk PIT-2?
Szkolenie skierowanie do działów księgowych, biur rachunkowych i przedsiębiorców. W prosty sposób ma wskazać, jak na gruncie PIT i CIT należy rozpoznawać reklamę i reprezentację. Podczas szkolenia omawiane będą konkretne przykłady. Dodatkowo szkolenie podsumowuje, jakie wydatki i kiedy mogą zostać uznane za koszt uzyskania przychodu oraz jak je należy dokumentować. Szkolenie odpowie również na pytanie, kiedy organ może kwestionować koszty uzyskania przychodu.
Program szkolenia:
1. Zasady rozliczania kosztów w czasie (moment zaliczania wydatku do kosztów, koszty bezpośrednie i pośrednie – różnice w rozliczeniach podatkowych).
2. Księgowanie kosztów w pkpir a księgowanie w księgach rachunkowych – stanowisko Ministerstwa Finansów.
3. Dokumentowanie kosztu uzyskania przychodu.
4. Reklama i reprezentacja:
- różnice między reklamą a reprezentacją
- kolacje z kontrahentem
- prezenty
- przekazanie wejściówek
5. Sponsoring.
6. Obowiązek składania PIT-11 w przypadku nieodpłatnych świadczeń dla kontrahentów oraz sytuacje, w których firmy nie muszą składać tych informacji.
7. Przekazanie na rzecz pracowników, kontrahentów, podmiotów B2B.
8. Sprzedaż za 1 gr.
9. Spotkania i wyjazdy integracyjne, szkolenia pracowników i osób niebędących pracownikami.
10.Orzecznictwo i interpretacje podatkowe .
11.Szczególne przypadki wydatków zaliczanych do KUP
10.00 Rozpoczęcie szkolenia
Program szkolenia:
13.00 Zakończenie szkolenia
W trakcie szkolenia przewidujemy 15-minutową przerwę.
Szkolenie skierowane jest do wszystkich księgowych, kadrowych i biur rachunkowych, które staną przed wyzwaniem rozliczenia w ZUS roku 2022. Podczas szkolenia omówione zostanie krok po kroku, jak przygotować zeznanie roczne do ZUS i jak ustalić podstawę roczną przy różnych formach opodatkowania. Przeanalizujemy także, jak na zeznanie roczne do ZUS wpłynie zmiana formy opodatkowania za rok 2022.
Program szkolenia:
Szkolenie skierowane jest do wszystkich księgowych i biur rachunkowych, które staną przed wyzwaniem rozliczenia podatkowego roku 2022. Podczas szkolenia omówione zostanie krok po kroku, jak przygotować PIT-11, a także, jak na zeznanie roczne wpłynie zmiana stawki skali podatkowej w trakcie ubiegłego roku. Dodatkowo wskazane zostaną zasady obowiązujące podatników decydujących się na zmianę formy opodatkowania po zakończeniu roku 2022 i sposób przedstawienia tego kroku w składanym zeznaniu podatkowym. Pokażemy także skutki, jakie będzie to ze sobą niosło. Kto może na tej decyzji skorzystać, a na co koniecznie trzeba uważać?
Program szkolenia:
Pierwszy rok obowiązywania nowego sposobu wyliczania składki zdrowotnej to wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Polski ład 2.0 wprowadził liczne zmiany. Jak rozliczyć się z ZUS ? Szkolenie ma w prosty sposób przedstawić problematykę składki zdrowotnej w 2022 roku po zmianach
W programie:
1. Oskładkowanie komplementariuszy w spółkach komandytowo – akcyjnych. Koniec z optymalizacją?
2. Składka zdrowotna dla prokurentów.
3. Składka zdrowotna a sprzedaż środka trwałego. Czy zapłacimy zdrowotną?
4. Składka zdrowotna a remanenty. Czy każdy zapłaci zdrowotną od stanu magazynowego?
5. Jak obliczyć podatek za 2022 rok? Case study.
6. Składka zdrowotna przy przychodach zwolnionych.
7.Zeznanienie za pierwszy rok obowiązywania nowego sposobu wyliczenia zdrowotnej.
8. Jak wypełnić zeznanie do ZUS?
Szkolenie ma na celu przedstawienie problematyki zmian w Polskim Ładzie od lipca 2022 r. Skierowane jest szczególnie do biur rachunkowych, przedsiębiorców. Szkolenie ma w prosty sposób przedstawić problematykę opodatkowania w 2022 roku po zmianach. Podatnicy będą mogli przeliczyć, czy zmiana po nowelizacji przepisów będzie dla nich korzystna. Dodatkowo podczas szkolenia będzie omówiony cały przegląd zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych.
W programie:
Program:
Program: