Rozliczenie CIT za 2024 rok to doskonała okazja, aby skorzystać z atrakcyjnych ulg podatkowych, takich jak ulga badawczo-rozwojowa (B+R). Dzięki tej uldze przedsiębiorcy mogą dodatkowo odliczyć koszty kwalifikowane związane z działalnością innowacyjną, w tym koszty materiałów, surowców oraz amortyzacji sprzętu wykorzystywanego w projektach B+R. Szkolenie obejmie szczegółowe omówienie tych zagadnień, a także wprowadzi uczestników w nowy obowiązek dotyczący minimalnego podatku dochodowego, który ma zastosowanie od 2024 roku.
Dlaczego warto wziąć udział? Udział w szkoleniu pozwoli Ci zoptymalizować rozliczenia podatkowe, wykorzystać pełen potencjał ulg, takich jak B+R czy IP-Box, oraz uniknąć ryzyk związanych z nowymi regulacjami podatkowymi. Będziesz doskonale przygotowany na zmiany w CIT i PIT, co przełoży się na efektywność zarządzania finansami Twojej firmy.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
Szczegółowy program:
Zmiany w podatku VAT w zakresie zwolnień podmiotowych
1. Procedura SME oraz inne zmiany dla podatników
2. Zmiany w zakresie miejsca świadczenia usług transgranicznych
Rozliczenie CIT i PIT za rok 2024. Przykładowe ulgi, w tym ulga B+R
1. IP-Box – założenia ulgi i jej rozliczenie
2. Kiedy możliwa jest zmiana roku podatkowego na inny niż kalendarzowy
3. Odliczenia od dochodu u podatników PIT
Minimalny podatek dochodowy
1. Wyjaśnienie zasad kalkulacji minimalnego podatku dochodowego dla spółek, które wykazują niski poziom dochodowości (art. 24ca ustawy o CIT)
2. Analiza przypadków, w których minimalny podatek ma zastosowanie
3. Strategie optymalizacji, aby uniknąć obciążeń wynikających z tego podatku
Ulga badawczo-rozwojowa (B+R) i ulga na innowacyjnych pracowników
1. Zasady korzystania z ulgi B+R w rozliczeniach rocznych za 2024 rok
2. Możliwość łączenia ulgi B+R z ulgą IP-Box
Doradca podatkowy
Doradca podatkowy, wpisana na listę pod numerem 13753. Współtworzy kancelarię KiB. Absolwentka wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyła studia podyplomowe z finansów i rachunkowości przedsiębiorstw na ww. wydziale, jak również studia podyplomowe z doradztwa podatkowego na wydziale Prawa UwB. Autorka licznych publikacji z prawa podatkowego. Praktyk. Specjalizuje się głównie w podatku podatku dochodowym od osób fizycznych. Posiada bogate doświadczenie w pracy z mikro przedsiębiorcami.
Szkolenie rozpocznie się 13 lutego 2025 r. o godz. 9:30 i zakończy się o godz. 13:30. Szkolenie przeznaczone jest do oglądania na żywo w ustalonych terminach. Osoby, które zapiszą się na szkolenie, dzień przed wydarzeniem otrzymają w osobnym mailu link do udziału. W trakcie szkolenia jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem i nie wymagają konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas szkolenia ekspert odpowie na jak największą ich liczbę.
* Informujemy, że przyjmujemy oświadczenia potwierdzające zwolnienie z podatku VAT (udział w szkoleniu jest finansowany ze środków publicznych w rozumieniu ustawy o finansach publicznych w całości zgodnie z treścią art.43 ust.1 pkt 29 lit, c ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług)