Krajowy System e-Faktur (KSeF) oraz faktura ustrukturyzowana to przełom w zakresie dokumentowania transakcji. Podczas szkolenia skupimy się na zagadnieniach, które mają największe praktyczne znaczenie dla przedsiębiorców. Omówimy aktualny stan prawny w zakresie KSeF i przeprowadzimy symulację wystawienia faktury w KSeF (zgodnie z obowiązującym wzorem FA(3)). Szkolenie zawiera praktyczne wskazówki, które ułatwią uczestnikom przejście na system fakturowania w KSeF.
Dla kogo jest to szkolenie?
Szkolenie dotyczące KSeF jest skierowane głównie do osób odpowiedzialnych za obsługę procesów finansowych, podatkowych oraz zarządzanie dokumentacją w firmach. Adresatami są:
Dyrektorzy finansowi (CFO) oraz Główni księgowi – osoby odpowiedzialne za nadzór nad procesami księgowymi i finansowymi w organizacji, które muszą być na bieżąco ze zmianami w przepisach podatkowych i z wdrożeniem systemu KSeF.
Księgowi i pracownicy działów finansowych – osoby zajmujące się codzienną obsługą faktur, które muszą być przygotowane do korzystania z KSeF, znać proces wystawiania, odbioru i archiwizacji faktur zgodnie z nowymi przepisami.
Właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – przedsiębiorcy, którzy wystawiają faktury i samodzielnie prowadzą sprawy podatkowe lub chcą mieć wgląd w nowe obowiązki, jakie będą na nich nałożone.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
Szczegółowy program:
1. KSeF – aktualny stan prawny oraz harmonogram wdrożenia KSeF.
2. Obligatoryjny KSeF – kto jest objęty obowiązkiem fakturowania w KSeF:
3. Jakie transakcje dokumentować w KSeF:
4. Uwaga – obligatoryjny KSeF nie oznacza jednolitego trybu fakturowania!
5. KSeF – uprawnienia:
6. Faktura ustrukturyzowana – poglądowo: symulacja wystawienia faktury w KSeF
7. Nowa definicja momentu wystawienia faktury!!!
8. Nowa definicja momentu otrzymania faktury!!!
9. Indywidualny numer KSeF faktury – gdzie będzie widoczny i kiedy musimy się na niego powoływać?
10. Jakich praktycznych rozwiązań brakuje w KSeF?
11. Korekty in minus:
12. Jak fakturować, kiedy KSeF nie działa?
13. Sankcje – za co, od kiedy, ile:
14. Archiwizowanie faktur w KSeF:
15. KSeF – pełna ekspozycja prawna i biznesowa – kto ma dostęp do naszych faktur w KSeF?
Doradca podatkowy
Członek Zarządu Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych; Współpracownik polskich i międzynarodowych firm doradczych; Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego; Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT; redaktor naczelna i autorka licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego; „ Zmiany w zasadach fakturowania w 2013 i 2014r.” (Wydawnictwo Wolters); , „Leksykon VAT” (Wydawnictwo Beck); „Faktura VAT w pytaniach i odpowiedziach” (Wydawnictwo Wolters); „Podatek VAT w branży TSL” (Wydawnictwo Wolters); „Dokumentacja Podatkowa VAT”; „Transakcje wewnątrzwspólnotowe. Ustawa o VAT” (Wydawnictwo Beck), „Podatek VAT” w JST (Wydawnictwo Beck) , oraz licznych artykułów publikowanych w prasie branżowej. Wykładowca problematyki podatku od towarów i usług. Prowadzi własną kancelarię podatkową: ES Doradztwo (www.es-doradztwo.pl).
Szkolenie rozpocznie się w dniu 11 sierpnia 2025 r. o godz. 10:00 i zakończy się o godz. 16:00. Szkolenie przeznaczone jest do oglądania na żywo w ustalonych terminach. Osoby, które zapiszą się na szkolenie, dzień przed wydarzeniem otrzymają w osobnym mailu link do udziału. W trakcie szkolenia jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem i nie wymagają konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas szkolenia ekspert odpowie na jak największą ich liczbę.
* Informujemy, że przyjmujemy oświadczenia potwierdzające zwolnienie z podatku VAT (udział w szkoleniu jest finansowany ze środków publicznych w rozumieniu ustawy o finansach publicznych w całości zgodnie z treścią art.43 ust.1 pkt 29 lit, c ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług)